16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаА1он му понуди на Боки 13 да одговара пред полиграф за Рекет,...

А1он му понуди на Боки 13 да одговара пред полиграф за Рекет, Јованоски прифати да го стори тоа јавно ВО ЖИВО !!!

Порталот А1он.мк штотуку објави дека му понудиле на Бојан Јовановски – Боки 13 видео интервју со полиграфско тестирање за да докаже дека ја зборува вистината за случајот „Рекет“ и останатите обвинувања упатени од негова страна до наши политичари.

Она што е многу интересно е што порталот А1он обзнанува дека Јовановски ја прифатил поканата и изразил желба во живо да одговара на полиграф да дава одговори пред целокупната македонска јавност.

Како што пишува порталот постои само една причина поради која Управата за извршување санкции може да го одбие ова барање и покана, а тоа се безбедносни причини. На прашањето чива безбедност е загрозена, дали нивната или Јовановски доколку се случи такво интервју, не добиле одговор.

Целиот текст можете да го прочитате на А1он.мк

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...