„Дедо мраз без маска ирваси без рогови со тебе ќе ги поминам сите можни рокови – Лиде на Венко со нова “ретардирана” песна !!

Македонската јавност Лиде Лиде ја запозна по коментарите на речиси секоја објава на министерот за здравство Венко Филипче.

Лидија Гиновска е девојката која се прослави на социјалните мрежи со почетокот на пандемијата на коронавирусот во нашата земја, позната за јавноста како Лиде на Венко денес на својот ЈуТјуб – канал објави нова песна.

„Дедо мраз без маска ирваси без рогови со тебе ќе ги поминам сите можни рокови. Сјајна си ѕвезда на малата елка мачката моја цело време ја мерка“, се дел од стиховите на новата празнична песна на Лиде.

Оваа „инстант“ празнична песна креирана од страна на Лидија е созданена со цел да не забавува и за момент да не оттргне од секојдневните проблеми…

Видео Тука
https://www.youtube.com/watch?v=M-0cz2n7Q7Q

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here