15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаКривична за Тетовчанец: Во казино влегол да се коцка со лажен сертификат...

Кривична за Тетовчанец: Во казино влегол да се коцка со лажен сертификат !!

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.К.(46) од Тетово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“.

На 08.12.2021 при контрола во казино во Тетово бил затекнат И.К. кој не поседувал сертификат за вакцинација, а на вработените од казиното при влез им покажал сертификат за вакцинација кој не бил со негови податоци.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...