15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаДедо Мраз откри какво новогодишни желби имале политичарите во Македонија- Eдна од...

Дедо Мраз откри какво новогодишни желби имале политичарите во Македонија- Eдна од нив е да се врателе младите.. (Видео)

Имаше ли проблем Дедо Мраз на границите кои ги помина за да стигне во Македонија? Се плаши ли од омикрон?Ова се дел од прашањата кои ги одговори на интервјуто за ТВ21.

„Да ми бараа сертификат, но ние во Лапонија сме сите вакцинирани, на време и трета вакцина имаме добиено. Не се плашите од омикрон?.. Никаков проблем нема зошто да се плашам кога се е во ред со вакцините“, вели Дедо Мраз.

Дедо Мраз раскажува дека желбите на децата во нашата земја се поголеми и од оние во високоразвиените земји. А какви се желбите на политичарите?

„Да им донесам стабилност во државата. Да им донеам среќа, да им донесам отворање на многу фабрики, да можат да успеваат луѓето да живеат подобро. Можеби да се вратат младите?Младите втреба да се врата во Македонија зашто овде е најдобро“, додаде Дедо Мраз.

Тој вели дека немал проблем да обезбеди пакетчиња за сите деца, бидејќи во Лапонија цените замрзнале на време. А и среќен е што патува со санка, па не треба да точи гориво.

ТВ21

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...