13.9 C
Ohrid
сабота, декември 2, 2023
ПочетнаЗабаваФатима Мадригал роди близнаци, едното е родено во 2021, а второто 15...

Фатима Мадригал роди близнаци, едното е родено во 2021, а второто 15 мин подоцна во 2022

Фатима Мадригал од Калифорнија родила близнаци со разлика од 15. минути. Првото бебе е родено на 31. декември 2021. година во 23:45 часот, а второто само 15. минути подоцна, на 1. јануари 2022. година.
Близнаците се родени во Медицинскиот центар Навидад во Калифорнија.
„Ајлин Јоланда Трухило е првото бебе родено во 2022. година во Салинас. Нејзиниот брат близнак Алфредо Антонио Трухило е роден 15. минути порано, во 23:45 часот на 31. декември. Тоа значи дека нивните родендени паѓаат во различни денови, месеци и години – шансите за тоа беа 1 на 2 милиони“, се вели на Твитер профилот на болницата.

 

Во изјава за магазинот People, Мадригал рекла: „Лудо е што се близнаци и имаат различни родендени. Изненадена сум и среќна“.
Докторот др. Ана Абрил Аријас рекла дека ова е еден од најнезаборавните моменти во нејзината кариера.
Сличен случај се случил и во Индијана кога една жена го родила своето прво дете на 31. декември 2019. година, а второто на 1. јануари 2020. година, со разлика од 30. минути.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...