Катица Јанева ни честиташе Нова Година на Фејсбук: Одговори и зошто била среќна

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева празниците ги минува дома со своето семејство.

Адвокатката Ирена Фрчковска izjavi дека Јанева, користи привилегии поради тоа што одлежала 1/3 од казната затвор за случајот „Рекет“ во кој беше осудена на седум години затвор поради злоупотреба на службената положба и овластување.
Во „Рекет“ осудени беа и Бојан Јовановски-Боки13 на казна затвор од девет години и Зоран Милевски-Кичеец на казна затвор од три години.

Катица Јанева на своите пријатели на Фејсбук им ја честиташе Новата година.

Покрај честитката Катица упати и порака која гласи: „Денес слушнав една прекрасна реченица…Прашале една жена: Зошто сте вие толку среќна, таа одговорила, затоа што така одлучив“.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here