15.8 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаЗабаваКатица Јанева ни честиташе Нова Година на Фејсбук: Одговори и зошто била...

Катица Јанева ни честиташе Нова Година на Фејсбук: Одговори и зошто била среќна

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева празниците ги минува дома со своето семејство.

Адвокатката Ирена Фрчковска izjavi дека Јанева, користи привилегии поради тоа што одлежала 1/3 од казната затвор за случајот „Рекет“ во кој беше осудена на седум години затвор поради злоупотреба на службената положба и овластување.
Во „Рекет“ осудени беа и Бојан Јовановски-Боки13 на казна затвор од девет години и Зоран Милевски-Кичеец на казна затвор од три години.

Катица Јанева на своите пријатели на Фејсбук им ја честиташе Новата година.

Покрај честитката Катица упати и порака која гласи: „Денес слушнав една прекрасна реченица…Прашале една жена: Зошто сте вие толку среќна, таа одговорила, затоа што така одлучив“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...