2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаБитолскиот полицаец кој беше осуден на 18 години затвор за убиство, сликан...

Битолскиот полицаец кој беше осуден на 18 години затвор за убиство, сликан во скопско кафуле?!

25 годишниот полицаец Енвер Тоска од Битола беше осуден на 18 години затвор за свирепото убиство на 36 годишниот битолчанец Бекир Алили, што се случи лани во септември во близина на прилепското село Беловодица. Тоска пред судот ја призна вината за убиството.

Убиството се случи на 14 септември 2018 година , кога Тоска во близина на селото Беловодица, најправо со службениот пиштол со 4 куршуми го застрела Бекир Алили, а потоа го запали неговото тело и го напушти местото. Од убиениот одзел паричник со 4000 евра, кои биле наменети за купување автомобил, по кој тргнале двајцата сограѓани.

Инаку Енвер Тоска е активен на социјалните мрежи особено на инстаграм каде редовно објавува фотографии од затворот како тренира, но последната негова фотографија е надвор од затвор, односно во кафуле.

Се поставува прашање по каква основа затвореник осуден на 18 години затвор по само три години поминати за решетки е пуштен на слобода. Пишува: Инфомакс

Претходно Инфомакс објави дека Тоска е во одлични односи со заменик-министерот за внатрешни работи од ДУИ Агим Нухиу кој во моментов е заменик министер за правда.
За повеќе детали,Тука

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...