19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаВчера ни честита Божик, а денес повеќе го нема- Ненадејно почина македнскиот...

Вчера ни честита Божик, а денес повеќе го нема- Ненадејно почина македнскиот моторџија Ивица Калап.

Ненадејно почина познатиот македонски моторџија од Прилеп, Ивица Калап. Неговите пријатели на социјалните мрежи со неверување се простуваат со својот другар, чиј последен пост на социјалната мрежа може да се забележи пред само 21 час.

Засега не се познати причините за смртта на човекот кој имаше огромен број на пријатели. Меѓу оние кои се простуваат од него е и познатата прилепска новинарка Каролина Дурло, која напиша:

Бројни негови пријатели со потресни зборови и со неверување се простуваат од Ивица.

– Пред околу 20 часа ни го честиташе празникот …. Почивај во мир брат Ивица Калап. Ќе фалиш на сите, најповеќе ќе им фалиш на твоите и на мајка Македонија…

– Со неверување ја добив веста и се уште не верувам. Жално, жално, жално… Почивај во мир…

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...