19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаДр.Беќаровски за наставниците што бараат онлајн настава: За неработниците местото е надвор...

Др.Беќаровски за наставниците што бараат онлајн настава: За неработниците местото е надвор од образованието .

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија вели дека во моментов нема никаква причина учениците да преминуваат на онлајн настава, бидејќи за најмладите пациенти сојот омикрон на коронавирусот е обична вироза.

-Ако во Грција со преку 20.000 нови случаи и во Хрватска со 9000 нови случаи секој ден, ДЕНЕС ЗАПОЧНА НАСТАВА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО, нема ниту една причина некое си “САМОПРОГЛАСЕНО ЗДРУЖЕНИЕ” да бара on line настава во Македонија.За децата омикрон е обична вироза, какви што има секоја зима !!!Местото на децата е во училишните клупи, а на неработниците вон образованието.Единствено може почетокот да се одложи до понеделник 24 јануари, смета Беќаровски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...