9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаСветВозач на автобус приведен во Словенија- Го возел автобусот без едно тркало,...

Возач на автобус приведен во Словенија- Го возел автобусот без едно тркало, но не знае кога и каде го загубил.

Словенечката полиција привела возач на автобус од Косово и Метохија кој возел автобус без едно тркало.

Автобусот управуван од 32-годишен возач бил запрен на автопатот Љубљана-Обрежје. Возачот е казнет со 400 евра, соопшти словенечката полиција. .

Возачот, чиј идентитет не се наведува, не можел да објасни каде го загубил тркалото од автобусот.Покрај паричната казна за непочитување на законот за возила, против него е поведена и судска постапка, а предвидена е и парична казна од 2.000 евра.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...