Ограбена бензиска пумпа во Скопје: Разбојниците со нож им се заканале на вработените дека ќе ги заколат.

Денеска (14.01.2022) во 05.20 часот со заедничка акција на полициски службеници од полицискиот пункт од оперативната акција „Рефлекс“, мото патрола од Полициското одделение Петровец и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на подрачјето на с.Катланово се лишени од слобода М.М.(22) и К.Р.(25), двајцата од Скопје.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here