4.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Ограбена бензиска пумпа во Скопје: Разбојниците со нож им се заканале на...

Ограбена бензиска пумпа во Скопје: Разбојниците со нож им се заканале на вработените дека ќе ги заколат.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска (14.01.2022) во 05.20 часот со заедничка акција на полициски службеници од полицискиот пункт од оперативната акција „Рефлекс“, мото патрола од Полициското одделение Петровец и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на подрачјето на с.Катланово се лишени од слобода М.М.(22) и К.Р.(25), двајцата од Скопје.

РЕКЛАМА