4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаЦаровска: За овој тим само небото е лимит-Покажавме дека државата може повеќе

Царовска: За овој тим само небото е лимит-Покажавме дека државата може повеќе

Горда сум на постигнатите резултати, на сите успешно спроведени реформски процеси и на оние кои се во тек, кои ги реализирав како министерка за труд социјална политика, вицепремиерка и како министерка за образование и наука, во влада предводена од социјалдемократи, кои успеаја да ја вратат слободата во општеството, вербата во институциите и да ја зајакнат меѓусебната граѓанска почит.
Сето ова го постигнавме заедно со мојот тим, но и со соработниците од државните институции и граѓанскиот сектор, во еден исклучително тежок период, во време на транзиција од режим кон демократија, но и во време на сериозна здравствена криза, секогаш застапувајќи ги и почитувајќи ги граѓанските вредности.
Продолжувам силно да се борам за граѓанските вредности, за еднаквоста, за интересите и правата на децата, младите и жените.
Ви благодарам за дадената доверба и можноста да Ви служам.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...