2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаЗабаваШах Мат од Ѓоковиќ: Тенисерот на маса вади дипломатски пасош?!

Шах Мат од Ѓоковиќ: Тенисерот на маса вади дипломатски пасош?!

Светската ситуација со Новак Ѓоковиќ станува уште покомплицирана затоа што, според австралискиот Хералд Сан, Србинот има посебен дипломатски пасош што може да го извади на маса во овој критичен период од неговата кариера.

Турнирот започнува во недела, што значи дека и да реши да се жали на кажаното, тимот на Ѓоковиќ може да нема време, бидејќи петочниот работен ден во земјава заврши.

Така, Ѓоковиќ може да го искористи својот дипломатски пасош, кој, како што знаеме, му дава посебни овластувања на сопственикот, особено при влез и престој во некоја земја.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...