19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаСветТажна слика на аеродромот во Мелбурн- Новак Ѓоковиќ го чека авионот за...

Тажна слика на аеродромот во Мелбурн- Новак Ѓоковиќ го чека авионот за Белград..

На социјалната мрежа Твитер веќе се објавени неколку фотографии од Новак на аеродромот. Тенисерот е фотографиран како влегува во чекалната на аеродромот и како седи, а целата атмосфера делува некако тажно.

Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со полициска придружба се наоѓа на аеродромот во Мелбурн, каде во 22.30 по локално време треба да ја напушти Австралија и да биде депортиран после одлуката на Федералниот суд.

На социјалната мрежа Твитер веќе се објавени неколку фотографии од Новак на аеродромот. Тенисерот е фотографиран како влегува во чекалната на аеродромот и како седи, а целата атмосфера делува некако тажно.

Тој прво треба да пристигне во Дубаи, а летот од Мелбурн до Емиратите трае 14 часа.

Според одредени српски медиуми, не се очекува Ѓоковиќ прво да отпатува за Белград, туку тоа би се случило за неколку дена.

Поради одлуката на Федералниот суд во Австралија, Ѓоковиќ ја изгуби можноста да игра во Мелбурн на Австралија опен и да атакува на 21 рекорден грен слем трофеј.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...