Тажна слика на аеродромот во Мелбурн- Новак Ѓоковиќ го чека авионот за Белград..

На социјалната мрежа Твитер веќе се објавени неколку фотографии од Новак на аеродромот. Тенисерот е фотографиран како влегува во чекалната на аеродромот и како седи, а целата атмосфера делува некако тажно.

Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со полициска придружба се наоѓа на аеродромот во Мелбурн, каде во 22.30 по локално време треба да ја напушти Австралија и да биде депортиран после одлуката на Федералниот суд.

На социјалната мрежа Твитер веќе се објавени неколку фотографии од Новак на аеродромот. Тенисерот е фотографиран како влегува во чекалната на аеродромот и како седи, а целата атмосфера делува некако тажно.

Тој прво треба да пристигне во Дубаи, а летот од Мелбурн до Емиратите трае 14 часа.

Според одредени српски медиуми, не се очекува Ѓоковиќ прво да отпатува за Белград, туку тоа би се случило за неколку дена.

Поради одлуката на Федералниот суд во Австралија, Ѓоковиќ ја изгуби можноста да игра во Мелбурн на Австралија опен и да атакува на 21 рекорден грен слем трофеј.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here