Се урна украински воен авион-Има и жртви !!!

Украински авион се урнал за време на „технички лет“ во јужниот дел од Украина и има жртви, соопштија локалните власти.

Како што соопшти воената управа во регионот на Запорожје, авионот АН-26, кој претставува воен транспортен авион, бил управуван од украинските вооружени сили, а се урнал денеска наутро во областа Вилнија кај Запорожје.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here