Фолкерката Ирена: За Водици и јас ќе бањам, ама кај него под туш !!

Познатата фолкерка Ирена Спасовска не само што пее,таа за божик замеси и лепче и го сподели на Фб.Овој пат сподели статус и никој не остана рамнодушен.
Ирена во естрадната фела ја знаат како шегобијка а често правела и шеги на своја сметка.
Кападокија е место од кое беше многу воодушевена и препорача секој бар еднаш ако има можност да го посети ова волшебно место.

По се изгледа се води по онаа поговорка”Најдобро потрошени пари се пари вложени во спомени.
Таа знае да каже-Секој има своја пасија а мојата е патувањето во различни земји и запознавање на различни култури,обичаи и знаменитости.

Ирена никоаш не пријави со кого патува и љубовниот живот го крие како змија нозете. што ги крие.

Таа во очи празникот Водици напиша на својот профил несто на кое многу се испровоцираа и се јавија со коментари.

За повеќе детали, и фотографии ТУКА.-Кликниме.Мк

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here