4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонија"Добредојдовте Администратори"-Левица со герила акција го пречека буарскиот премиер.

“Добредојдовте Администратори”-Левица со герила акција го пречека буарскиот премиер.

Левица со герила акција ги пречека бугарскиот премиер Кирил Петков и бугарската делегација. На патот кон скопскиот аеродром, вчеравечер бил поставен транспарент со порака до денешните бугарски гости.
Добредојдовте администратори на Цар Борис“, стои на транспарентот.

За него, објави претседателот на Левица, Димитар Апасиев, кој им порача „Маме ви е**м врховистичко“.

„Соодветен герила-пречек на новиот бугарски премиер, од страна на специјалните единици на Црвената младина на Левица“, напиша Апасиев.

Непознато е дали пред доаѓањето на Петков и делегацијата, транспарентот бил отстранет.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...