“Добредојдовте Администратори”-Левица со герила акција го пречека буарскиот премиер.

Левица со герила акција ги пречека бугарскиот премиер Кирил Петков и бугарската делегација. На патот кон скопскиот аеродром, вчеравечер бил поставен транспарент со порака до денешните бугарски гости.
Добредојдовте администратори на Цар Борис“, стои на транспарентот.

За него, објави претседателот на Левица, Димитар Апасиев, кој им порача „Маме ви е**м врховистичко“.

„Соодветен герила-пречек на новиот бугарски премиер, од страна на специјалните единици на Црвената младина на Левица“, напиша Апасиев.

Непознато е дали пред доаѓањето на Петков и делегацијата, транспарентот бил отстранет.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here