-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаЧесниот фаќач на крстот во Струга синоќа сонувал како шета со крстот...

Чесниот фаќач на крстот во Струга синоќа сонувал како шета со крстот и како дел од собраните пари ги донира за изградба на црквата кај “Женска Плажа”

Никола Кутаноски од Струга беше најсреќниот меѓу многубројните верници што скокнаа и го извади Светиот крст од осветените водите на реката Црн Дрим.

Триесет и пет годишниот тренер по пливање и триатлон ноќеска сонувал дека шета со светиот крст и дел од собраните средства ги донира за изградба на црквата кај Женска плажа. Токму тоа била и причината што по 10- ти пат скокнал по крстот во студениот Дрим.

– Дестти пат скокам по крстот. Секоја година од исто место и иста страна. Прв пат го фаќам. Чуството е неописливо. Ноќеска сонував дека годинава што ќе шетам со крстот и дел од собраните пари ги донирам за изградба на црквата кај Женска плажа. Со таа цел дојдов и со таа цел скокав, изјави Кутаноски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...