22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветУбиецот на Шабан Шаулиќ осуден на три години и три месеци затвор

Убиецот на Шабан Шаулиќ осуден на три години и три месеци затвор

Три години по сообраќајната несреќа во која недалеку од Билефелд-Германија загинаа Шабан Шаулиќ и Мирсад Кериќ, а со тешки повреди се здоби Слободан Стојадиновиќ, во Гитерсло денеска се одржа судењето на Турчинот Алсин Левент кој ја предизвика несреќата.

Судот донесе пресуда со која Алсин е осуден на три години и 3 месеци затвор.

Пејачот на народна музика Шабан Шаулиќ загина во страшна сообраќајна несреќа во февруари 2019 година во близина на градот Гитерсло, близу Билефелд, кога пијан возач удри во автомобилот во кој Шаулиќ седел на задно седиште.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...