19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаМладиот кривопаланчанец Игор Митковски кој го фати Крстот ја донираше наградата

Младиот кривопаланчанец Игор Митковски кој го фати Крстот ја донираше наградата

Игор Митковски, младиот кривопаланчанец кој вчера го фати Богојавленскиот Крст, ја донираше наградата, машина за перење, на нивните сограѓани, семејството Атанасовски што е во исклучително тешка состојба.
Градоначалникот на Крива Паланка, Сашко Митовски, му честиташе за хуманоста на Игор!


Т-ој изрази желба да донира, ние како општина сме во комуникација со семејството и посочив дека е добредојден и овој уред за полесно обавување на потребите.Мој приоритет е да се биде хуман, службите во координација со надлежните институции работат на помош и олеснување на состојбата на ова семејство. Среќен сум кога другите се среќни и оваа порака ја упатувам до сите граѓани, да го следиме патот на добрината во животот!, порача Митовски.
пишува: граѓански збор

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...