20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаНе кажува со колку возел: Спроведен во притвop Јордан. Ѓ- Возачот кој...

Не кажува со колку возел: Спроведен во притвop Јордан. Ѓ- Возачот кој синоќа ycмрти девојка и повpeди уште едно лице. (Видео)

22 годишниот Јордан Ѓ. пред малку беше спроведен во во притворското одделение во Шутка, откако му беше изречена мерка притвор, пишува А1он. Еден од членовите на семејството го испрати до полициското комбе.

Јордан не одговори на прашањата на новинарот на А1он за брзината со која возел, и за тоа дали чувствува вина.

Јордан Ѓ. синоќа прегази 24 годишна девојка од Радовиш која веднаш им подлегна на повредите. Покрај неа, во несреќата беше повредено уште едно лице, исто така од Радовиш кое со телесни повреди беше пренесено во болница.

Фото и видео А1он

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...