11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаПо повод 25 годишнината од загинувањето на нашиот брат БЛАГОЈЧЕ КРСТАНОСКИ, ве...

По повод 25 годишнината од загинувањето на нашиот брат БЛАГОЈЧЕ КРСТАНОСКИ, ве покануваме да присуствувате на 7-ми Април (недела) 2024 година во село Ливоишта

Драги роднини и пријатели, по повод 25 годишнината од загинувањето на нашиот брат БЛАГОЈЧЕ КРСТАНОСКИ, ве покануваме да присуствувате на 7-ми Април (недела) 2024 година во село Ливоишта на полагањето цвеќе пред спомен обележјето во 10 часот и отслужувањето на панихида на вечното почивалиште во 11 часот.
Со почит
Браќата Зоран и Милчо Крстаноски
со фамилијата

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...