Адвокатот Душко: До сега не сум видел вакво нешто, момчето што ја прегази девојката беше вкочанет половина час, не му мрдаа ни рацете ни нозете.

Адвокататот Душко Јанковиќ, бранител на возачот Јордан Ѓ. кој ја усмрти 24-годишната радовишанка во сообраќајката кај „Сити мол“, за „А1он“ вели дека тој било во шок, што го утврдиле и лекарите. Од преголем стрес, му се укочиле нозете и рацете и така останал половина час, додека не го извадила полицијата од возилото за да го однесе да му е направат лабораториски анализи. По несреќата, му се одземале нозете и рацете, што според адвокатот, било причина што не излегол да помогне.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here