2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаБраќата Давитковски од селото Дренак, Кривопаланечко останаа без покрив над главата откако...

Браќата Давитковски од селото Дренак, Кривопаланечко останаа без покрив над главата откако вчера напладне пламените јазици буквално го проголтале нивниот дом.

Браќата Давитковски од селото Дренак, Кривопаланечко останаа без покрив над главата откако вчера напладне пламените јазици буквално го проголтале нивниот дом.

Сопствениците на куќата биле надвор од домот, зафатени со обврски околу добитокот, а кога се вратиле, ја затекле куќата целосно опожарена и останале и без дом и без покуќнина.

Првична помош од душеци, ќебиња, храна и хигиенски средства е обезбедена од страна на Црвениот крст, а дополнителни намирници обезбедила општината.

Пожарникар од истото село им обезбедлил престој во неговата куќа, додека да се реши проблемот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...