22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаМијалков: Немам рецепт за моите милиони.

Мијалков: Немам рецепт за моите милиони.

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, денеска се појави во Кривичниот суд, на судењето за „Плацевите на Водно“, случај во кој што е еден од обвинетите.

Ова е негово прво појавување во судот откако пред Нова година (на 29-ти декември 2021) излезе од притвор со гаранција од 11 106 501 евро.

Минатото рочиште, кое беше закажано за 14-ти јануари се одложи, бидејќи тој беше во изолација поради позитивен тест на Ковид-19.

Пред да влезе во судницата Мијалков беше прашан од новинарите ‘кој е рецептот за милионите’, алудирајќи на неговата гаранција од 11 милиони евра. Мијалков одговори дека нема рецепт.

„Немам таков рецепт”, рече Мијалков.

Во судот денеска се појавиле и другите обвинети, меѓу кои и Орце Камчев, кој исто така беше во притвор, но и тој излезе на почетокот на месецов (4-ти јануари 2022) со гаранција од речиси 11 милиони евра.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...