17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаЗабаваСтатуа на Коби Брајант и ќерката Џиана поставена на местото на несреќата...

Статуа на Коби Брајант и ќерката Џиана поставена на местото на несреќата две години од трагичната смрт

Статуата на Коби Брајант и ќерката Џиана беше поставена на местото каде загинаа во хеликоптерска несреќа во Калабасас, Калифорнија, две години од денот на трагичната смрт и на уште седум други патници кои летаа заедно со нив.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...