Eве како треба да изгледа еден оглас: Купете го автомобилот, со него гратис ја давам сопругата!

Неодамна на интернет се појави оглас за продажба на Мерцедес овој оглас за само за неколку часа собра над 15.000 прегледи на E-Bay, а причината за тоа е оригиналноста на оној кој го објавил огласот.

Имено, она што го прави овој оглас поинаков од останатите е тоа што овој човек нуди автомобил на продажба, а со него гратис ја дава и сопругата.

– Ако барате совршено сочуван Мерцедес без маана ова не е оглас за вас. Сепак, ако имате ограничен буџет а сакате да имате луксузен автомобил, ова е правото место за вас. Имал неколку сообраќајки зад себе, удрил три елени, а седиштата се упропастени од мојата буцкаста сопруга. Може да преговараме за цена, ама жената оди во пакет со Мерцедесот!!!, гласи огласот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here