2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаЗабаваЛетаат долари на сите страни: Татјана Лазаревска знае како да ги развесели...

Летаат долари на сите страни: Татјана Лазаревска знае како да ги развесели Македонците во Австралија

Пејачката Татјана Лазаревска заедно со своите колеги пееше на една свадба на која направи вистинска атмосфера.

Познатата фолк пејачка која пред неколку години заедно со својот сопруг и колега, Новица Василевски, замина да живее во Австралија, објави серија фотографии и снимки од кои можеме да видиме како заедно со останатите музичари направија одлична атмосфера на една свадба на нашинци која што се случи деновиве во оваа прекуокеанска земја.

Бакшиш имаше и повеќе од доволно за сите, а со неа беше и Тони Трубач , на кого цело време му лепеа пари.

Како тие изгледаа на оваа луда веселба, додека ги забавуваат гостите со песната Ѓурѓовден, погледнете во продолжение:

Јавува Естрада+

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...