4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаИзгубени планинари на границата Македонија-Косово, еден повреден!

Изгубени планинари на границата Македонија-Косово, еден повреден!

Планинари се изгубиле во близина на границата Македонија-Косово на Шар планина.

Според Дирекцијата за заштита и спасување еден од планинарите е повреден и заедно со останатите се наоѓаат над селото Вешала, на патека што води кон врвот Кобилица.

Реагирала тетовска подрачна единица на Екипата за брз одговор за спасување од планина при Дирекцијата за заштита и спасување.

Еден од планинарите бил повреден и нему му е извршено брза санација на коленото.

Јавува Тв21

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...