9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаТаче: Немам многу време за себе и семејството, но млад сум ќе...

Таче: Немам многу време за себе и семејството, но млад сум ќе има

Премиерот Димитар Ковачевски ги оцени 10-те денови откако е на новата функција како „турбулентни“.

-Искрено ми беше турбулентно од аспект на задачите кои ги имав јас и членовите на Владата. Никогаш не зборувам колку ми трае работниот ден, ама можете да претпоставите и од посетата на Бугарија и доаѓањето на Петков и носењето на сите одлуки досега. Не останува многу време за себе и семејството, меѓутоа се уште сум млад, така да за сѐ ќе има време. Важно е сега да ја одржиме стабилноста на енергетскиот систем, прокоментира Ковачевски за новата функција на чело на Владата во интервјуто за МТВ1.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...