17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаЗабаваЛепа Брена е една од најбогатите пејачки но е многу скржава, на...

Лепа Брена е една од најбогатите пејачки но е многу скржава, на келнерите им оставала по 20 денари бакшиш.

Брена не сака да чести!

Лепа Брена е една од најбогатите пејачки на БАлканот, но се чини дека своето богатство доста внимателно го чува и секој динар го трга на стана бидејќи ја бие глас дека е “скржава“, која никаде не остава бакшиш, иако се знае дека таа и Саша поповиќ го продале “Гранд“ каде што земале десетина милиони евра…

– Неодамна бевсведок на една ситуација која најмалку приликувала за една ѕвезда од типот на Брена. Имено во еден фризерски салон го чекав својот ред. На една од столиците седеше Брена. Искрено бев одушевена, сакав да ја замолам да се сликаме, но фала господ останав да седам бидејќи успеав да сватам каква личност е. Таа гледаше во телефон и малку зборуваше со фризерката, стана и остави пари толку колку што чинеше услугата, си ги зема дури и десете динари, јас останав во шок. Фризерката љубезно се заблагодари и ја испрати… започнала да зборува соговорничка за белгратски медиуми, и додала:

– Кога завршив во салонот отидов во кафуле каде што ме чекаше другарка. Почнав да и раскажувам каков впечаток ми остави Брена, а во нашиот разговор се влкучи и келнерот. Тој почна да се смее и ме праша зошто се чудам, вели познато едека Брена има змија во џепот и дека најголем бакшиш кој може да се добие од неа се 50 динари – заклучил цоговорникот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...