7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЗабаваТеа Таировиќ исплашена за нејзиниот живот: Секојдневно добивам закани од Македонци и...

Теа Таировиќ исплашена за нејзиниот живот: Секојдневно добивам закани од Македонци и Бугари бидеќи го сменав текстот од песната..

Пејачката Теа Таировиќ доживеала вистинска непријатност бидејќи поради песната секојдневно добива закани од Македонија и Бугарија.

Теа без никаква зла намера го подгреа долгогодишниот конфликт меѓу Македонците и Бугарите само затоа што ја испеа песната „Македонско девојче“ на едно девојче наместо „Македонско“ ѝ ја испеа „Бугарско девојче“, што предизвика општ хаос меѓу двата народи кои ја обожаваат музиката на Таировиќ.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...