28.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалник на скопска општина е докторот кој се обидел да ѝ помогне...

Градоначалник на скопска општина е докторот кој се обидел да ѝ помогне на загинатата Викторија?!

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, бил докторот за кој повреденото момче Леонид Даов кажува дека прв истрчал да и помогне на загинатата млада девојка Викторија, сведочат очевидци на социјалните мрежи, објави порталот Скопје1.
Според тие кои се затекнале кај раскрсницата на Партизанска, близу „Сити мол“, а споделија информации за трагедијата, Стојкоски случајно се затекнал таму и истрчал на помош во моментот кога се случила несреќата, се обидел да и даде прва помош на Викторија, но единствено што можел да констатира е дека таа починала на лице место, како што сведочеше и повредениот Леонид.

„Дотрча од страна. Веднаш се обиде да помогне, да даде прва помош, но беше предоцна бидејќи девојката беше мртва“, пишува во коментарите на социјалните мрежи, каде граѓани сведочат за трагедијата.

– Потврда за оваа информација не добивме. Стојкоски не одговори на повиците од нашата редакција. Инаку, тој е доктор радиолог на Институтот за радиологија во рамки на Клиничкиот центар. Истовремено, сведоци на ужасната трагедија велат дека докторот, но и неколку други лица, за цело време по несреќата бил и со повредениот Леонид, го тргнале настрана и се обиделе да го смират. На помош дошла и Брзата помош, која го земала за да му се направат сите испитувања, објави Скопје 1.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска стана мајка за прв пат.

Поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска стана мајка за прв пат. Пред неколку дена, на свет, го донесе својот син Стефан. На социјалните мрежи...

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...