15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаСообраќајка во Кондово, 2 ученици завршија во болница- Полицијата пристигнала после час...

Сообраќајка во Кондово, 2 ученици завршија во болница- Полицијата пристигнала после час и половина !!!

Во селото Кондово кај медресата околу 13.30 часот се случи несреќа во која учествуваа три возила. Како резултат на тешката несреќа беа повредени 2 ученици кои враќајќи се од училиште оделе по тротоарот. Тие се префрлени во Градската болница.

Несреќата се случила во 13:30, а полицијата на местото на настанот дојде во 14:50.

Деновиве беа регистрирани и други сообраќајни незгоди, но министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вели дека откако застанал на чело на МВР бројот на жртвите во сообраќајки е намален.

Пред неколку дена една девојка го загуби животот на пешачки премин кај ТЦ „Сити Мол“, а трагично настрада и еден маж поминувајќи улица кај мостот „Гоце Делчев“.
Пишува Тв21

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...