2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаЗабаваШпанија избра песна за „Евросонг“, Србите велат дека ја украле од Дара...

Шпанија избра песна за „Евросонг“, Србите велат дека ја украле од Дара Бубамара.

Шпанците викендов ја избраа песната за овогодишниот „Евросонг“ во Торино. Станува збор за „SloMo“ на пејачката Шанел.

Но, по изборот, многумина препознаа плагијат кон српската турбо-фолк пејачка Дара Бубамара и на нејзината песна „Extravagantno“ од 2017 година. И Србинката ја сподели песната на Инстаграм, со кус саркастичен коментар – „Малку сте ме ископирале“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...