19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаБитола - Кравари тешка сообраќајна незгода, 20 патници побарале лекарска помош.

Битола – Кравари тешка сообраќајна незгода, 20 патници побарале лекарска помош.

Во 14:40 часот се случи сообраќајна незгода на излезот од Битола, на Краварски пат во која учествуваа три возила. Како што информираат од СВР Битола, се работи за еден патнички автомобил, едно комбе со работници и едно товарно возило – влекач.
Од битолската болница информираат дека вкупно 20 лица побарале помош, 6 од нив се со потешки, 14 се со полесни повреди, а засега никој не е хоспитализиран.

Фото: Бамбам Битола

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...