27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаБитолчанецот Димче Стојановски со скијање го прослави неговиот 88-ми роденден

Битолчанецот Димче Стојановски со скијање го прослави неговиот 88-ми роденден

Среќен 88. роденден Димче

Денес во 11.00 часот свечено на Ски – центарот Нижеполе, со многу емоции и овации се одбележа еден несекојдневен и исклучителен момент – 88.роденден на Димче Стојановски, нашиот најстар активен скијач.
Нижеполе изгледаше посебно, незаборавно и во полн роденденски сјај.
За него годините се само бројка, тој е инспирација за многу луѓе и навистина е среќен што успеал да ги види задоволствата и убавините што планините со снег му го овозможиле.
Неговата денешна роденденска забава ќе разубеди секого дека е престар за да направи нешто или пак дека во поодминати години нема да ужива во адреналинот.
Ни беше огромна чест и задоволство да бидеме дел од славеничката атмосфера.
Убаво е чувството кога ќе се споделат овековечени моменти со сведокот на историјата на скијалиштето Нижеполе.
Му посакуваме секогаш да има весело расположение, добро здравје, сила да се спротивстави на тешкотиите и уште долго да го гледаме на скијачките терени.
Нека зборовите ја заменат прегратката, а нашата фотографска и видео документација да послужи да ги пренесе нашите најдобрите желби за среќен роденден.
Ски Центар НижоПоле

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...