22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаИсвиркана делегацијата предводена од Пендаровски кај гробот на Гоце Делчев. (Видео)

Исвиркана делегацијата предводена од Пендаровски кај гробот на Гоце Делчев. (Видео)

Група граѓани собрани во непосредна близина на црквата Св. Спас во Скопје, во која што се наоѓа гробот на Гоце Делчев, со свирежи и негативни овации ја пречекаа делегацијата предводена од претседателот на државата, Стево Пендаровски, потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски и вицепремиерот Артан Груби, кои се упатуваа да оддадат почит на македонскиот револуционер по повод 150 годишнината од неговото раѓање.
Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...