21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаЗабаваПрвиот транс актер во Македонија Лео Поповиќ: Физички ме нападнаа, но бар...

Првиот транс актер во Македонија Лео Поповиќ: Физички ме нападнаа, но бар сега живеам слободно

Човекот треба да е сам свој најдобар пријател во секое време. Со тргањето на притисокот да си секојдневно продуктивен во шаблонот што го налага општеството, се дава шанса токму на тоа, спознавање и работа на себе. Актерот Лео Поповиќ, 26 години претходно го носеше името Долорес Поповиќ, неодамна на јавноста ѝ откри дека е транс лице.

Поповиќ има 27 години, музичар е и има завршено на Факултетот за драмски уметности.

Во последниов период се соочува со сериозни животни ситуации, откако конечно ја донел одлуката да стане маж, иако во моментов сè уште не направил операција за промена на полот.

Емотивно, искрено пред објектитот на камерата на Бекстејџ, Лео си ја отвори душата.

Интервјуто во целост погледнете го на линкот:

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...