21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаЗабаваВистински хит: Прилепчани ќе ја имаат таа чест за Б категорија да...

Вистински хит: Прилепчани ќе ја имаат таа чест за Б категорија да полагаат со ФИЧО.

Најдобрата авто школа во Прилеп “Авто школа семафор нова” го приреди најпријатното изненадување за идните кандидати за возачки дозволи.

Неговото височество ФИЧО (Застава 750), автомобил кој во минатото беше најчесто превозно средство низ улиците на Прилеп, ќе биде ставено на располагање за нивните кандидати.

Постарите генерации ќе се потсетат дека Фичото било главен автомобил за полагање во поранешна Југославија, а се вели кој се научил да вози Фичо, ќе знае да вози се останато.

Веруваме дека ова лимузинче ќе предизвика голем интерес и ќе се чека ред за да се возат подготвителни часови со него.

Јавува: Маркукуле.Мк

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...