22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаБогоески за Мијалков: Од каде тој бизнисмен, кога тој леб немаше да...

Богоески за Мијалков: Од каде тој бизнисмен, кога тој леб немаше да јаде. (Видео)

Во најпопуларната емисија „Во Центар“ која се емитува исклучиво на Youtube каналот, гостин беше поранешниот прв човек на Службата за државна безбедност Слободан Богоески.

Запрашан за неговите односи со поранешната власт и нивниот поранешно водство, на чело со Никола Груевски и Сашо Мијалков, потенцираше дека никогаш немал конфликт со нив, но комплексите од своето минато им тежеле и се додека бил жив Слободан ќе имаат комплекс.

„Немало повод да имам конфликт со Сашо Мијалков, тој кога беше уште млад-дете, сакав да му помогнам, да не се бави со недозволени работи, да го вработиме. Груевски кажува тој бил бизнисмен?! Каков бизнисмен, кога леб немаше да јаде. Јас знам и другите знаат дека немаше леб да јаде, каков бизнисмен бил тој?“ – вели Богоески.

Еве сега сред плоштад ви дига хотел „Мериот“, ви прави фирми кои се бават со државни тендери, а нашата власт, условно кажано, ниту МВР, ниту која било друга институција, не се запрашал тоа што сите знаат, дека со плата вие може да направите стотици милиони. Не можете, ако не е тоа резултат на криминал.“ смета Богоевски.

Целото интервју можете да го погледнете подолу

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...