21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаНова трагедија ја потресе Македонија: 11-годишно девојче пронајдено мртво.

Нова трагедија ја потресе Македонија: 11-годишно девојче пронајдено мртво.

Во селото Парналија на Плачковица во Општина Карбинци вчера било најдено мртво 11-годиншно девојче пред еден помошен објект, потврди СВР Штип.

Вчера околу 13 часот СВР Штип добила пријава за случајот, по што бил извршен увид на местото на настанот, вели портпаролот Гордана Панајотова. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт кај девојчето, а не биле утврдени траги на насилство.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...