21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаСветНатпреварувачот во талент шоуто кој се расправаше со жирито, уби жена во...

Натпреварувачот во талент шоуто кој се расправаше со жирито, уби жена во кафуле!

Музичарот Роман Брнада, познат во регионот како учесник во талент шоуто Суперталент, кој направи скандал среде настап, откако жири комисијата процени дека не пее доволно добро, е човекот кој ја згрози јавноста со свирепо убиство во кафуле во Риека среде бел ден.

Како што пренесоа хрватските медиуми, тој вчера попладне седел на иста маса со повозрасна жена во кафуле во центарот на градот и пиеле кафе. Одненадеж, тој станал и ја зграбил жената за врат, започнал да ја удира со раце и нозе и ја завлекол зад шанкот.

Неговата агресија била огромна, а келнерот не можел ниту да реагира од шок. Сведоци на настанот раскажаа дека музичарот често доаѓал во истото кафуле со жената, која според возраст можела да му биде мајка. Нападот врз неа бил толку брутален, што таа починала на самото место, а лицето и било целосно изобличено од ударите. Брнада побегнал, но набргу бил пронајден и уапсен.

Инаку, освен што јавноста го запозна како скандалозниот учесник во Суперталент, тој бил уличен свирач кој изведувал црковни песни.

Во емисијата каде настапи заедно со неговата сопруга Бианка Коломпар, која е виолинистка, иако жирито му кажа да ја напушти сцената, тој не престануваше да пее, а потоа започна и расправија со членовите. Тогаш, Маја Шупут, која е дел од членовите му кажа дека е агресивен, по што тој продолжи да се расправа и и кажа дека пее подобро од неа.

И неговата сопруга се вмеша во кавгата, па настанот заврши со низа на навредливи зборови.

По скандалот, Брнада и неговата сопруга дадоа повеќе интервјуа, во кои раскажуваа дека се многу религиозни луѓе, кои со молитви им помогнале на многумина. Парот има снимено повеќе песни кои ги објавува на музичкиот канал Јутјуб.
За повеќе детали,Тука Фокус

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...