6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаЕнис Барди осуден на четири месеци затвор!

Енис Барди осуден на четири месеци затвор!

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди доби четиримесечна затворска казна од судот во Валенсија поради покажување на лажна возачка дозвола.

Барди го признал делото, се покајал, па бидејќи му е прва затворска казна таа ќе биде заменета со две години условна санкција, па нашиот фудбалер нема да оди зад решетки. Доколку во период од тие две години направи друго кривично дело, ќе треба да оди во затвор.

Барди пред помалку од една година беше запрен од сообраќајната полиција во Валенсија при што му побарале документација за автомобилот Порше Панамера и возачка дозвола.

Барди покажал македонска возачка дозвола, но таа била фалсификат, тој никогаш немал положено за автомобил.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...