21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонецот Ставре кој доби 10.000 денари помош од општината, заврши на 86-...

Македонецот Ставре кој доби 10.000 денари помош од општината, заврши на 86- место од 88 учесници.

Македонскиот нордиец Ставре Јада настапи во квалификациите во спринтот на 1,5 километри на Зимските олимписки игри во Пекинг.

Македонецот го освои 86. место од 88 учесници, 90 беа пријавени но двајца се откажаа.

Јада оствари време од 3:29.13, заостана 44,1 секунда зад најдобриот во квалификациите, Лукас Шанава од Франција.

Најдобрите 30 во квалификациите обезбедија пласман во финалето.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...