22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаЗабаваРускиот јутјубер што го уништи најскапит мерцедес, сега го запали и новиот...

Рускиот јутјубер што го уништи најскапит мерцедес, сега го запали и новиот BMW M5. (Видео)

Рускиот блогер Михаил Литвин можеби отишол најдалеку. За разлика од момците зад каналот на YouTube Garage54 кои со своето знаење, искуство и неверојатна имагинација се борат за прегледи на видеа, Михаил оди по пократкиот пат. Тој едноставно го пали автомобилот и потоа ги брои прегледите.

Тоа го направи уште во октомври 2020 година кога го запрепасти светот со видеото во кое го запали својот AMG GT 63 S. Причината била наводно дефект на автомобилот, што страшно го изнервирало. Потоа, при купувањето на Porsche Taycan, тој „случајно“ ги сменил педалите и излетал од прозорецот на салонот.

Михаил очигледно има корист од тоа, па сега реши да сними уште едно видео. На ред е BMW, M5 Competition, а наводно е автомобилот на неговиот пријател, кој го уништил во спомен на неговата смрт, дознава ASTV.ru.

Причината е немил настан од минатата година кога влогерот Саид Губденски загина додека возел BMW M4 Competition во ноември. Како што е вообичаено во вакви случаи, тој изгубил контрола над автомобилот во центарот на Москва и се судрил со Мерцедес ГЛ и Волво ХЦ90. Тој починал пред да пристигне брзата помош, додека неговиот совозач починал подоцна во болницата.
Канак5

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...