19.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаКасами треба да се занимава со Тетово, а не со мене, вели...

Касами треба да се занимава со Тетово, а не со мене, вели Арифи

Новиот избран градоначалник на Тетово како да останал во предизборна кампања и сака да искажува невистини како што правеше во целата кампања.Јас избрав да му дадам џентлментски 100 дена, само можам да кажам дека апсолутно ми е жал поради фактот што не може, не знае , нема способност да се носи со проблемите кои се големи во општината, а се занимава со мене, вели поранешната градоначалничка на Тетово, Теута Арифи во Утрински Брифинг.

-Нормално дека нема 800 луѓе вработени со договор на дело.Касами ги објави сите уплати кон физички лица во 2021. Тука има членови на комисии, исплати врз основа на одлуки на Совет и разни исплати кон физички лица. Тоа не значи дека тие се под договор на дело. Тоа е тенденција да се направи приказна, рече Арифи.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...