19.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаЗабаваНајмалиот милијардер во светот има само 9 години, поседува вила во Дубаи,...

Најмалиот милијардер во светот има само 9 години, поседува вила во Дубаи, исто така има и колекција на скапи автомобили, и сопствен авион

Деветгодишниот Мухамед Авал Мустафа, попознат како Момфа Џуниор живее сосема поинаков живот кој воопшто не личи на детски. Тој е син на нигериската славна личност и мултимилионерот Исмаил Мустафа Момфа.

Пред 3 г. на неговиот шести роденден стана сопственик на вила во Дубаи, а сега веќе има завидна колекција на суперавтомобили и патува низ светот со својот приватен авион. Неговиот живот е исполнет со луксуз и веќе е влијателен инфлуенсер на Инстаграм, судејќи по бројот на лајкови на неговите објави..

Младиот богаташ на фотографиите е облечен во дизајнерска облека од глава до пети. На едната фотографија седи на своето бентли, на другата е во ламборџини, на третата е во ферари. Има и фотографии во својот приватен авион.


Семејството обожава дизајнерски брендови, па нивните социјални мрежи се преполни со нивни фотографии во облека од модните куќи Живанши, Фенди, Гучи, Барбери. Таткото објави и фотографии со купишта банкноти на својот профил и покажа како неговите деца спијат покриени со дизајнерски ќебиња или носат дизајнерски часовници и очила.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...