Апасиев му одговори нa Тачи откако кажа дека ќе го тепа: “Ти можеш само со зелено џамче”

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи во вчерашаната дебата на Клан ја критикуваше соработката на албанските партии со партијата Левица. Според него, дискурсот на оваа партија покажува колку е антиалбанска.

Левица не ја прифаќа независноста на Косово. Левица го искина документот на кој што пишуваше на албански јазик, потсетува Тачи.

Потоа додаде дека не се појавува на дискусии во Собранието бидејќи ќе треба да го истепа лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

На ова доцна попладнево одговори претседателот на Левица Димитар Апасиев

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here