Зеленски побара да се донесе одлука за членство на Украина во ЕУ

Украинскиот претседател Володомир Зеленски побара да се донесе одлука за членство на Украина во Европската унија.

-Ова е клучен момент еднаш засекогаш да се затвори долгогодишната дискусија и да се одлучи за членството на Украина во ЕУ, објави тој на Твитер.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here